Monday, February 24, 2014

Paavo Järvi dirigeerib Cincinnatis ja Frankfurtis

kultuur.err.ee
Priit Kuusk
23/02/2014

Paavo Järvi (Foto: Ülo Josing (ERR)

Dirigent Paavo Järvi seisab taas oma endiste sümfooniaorkestrite ees USAs Cincinnatis ning Saksamaal Frankfurtis ning juhatab veebruarikuu viimase üheksa päeva jooksul kokku viit kontserti kahel mandril
20. ja 22. veebruaril oli ning veel täna, pühapäeval, 23. veebruaril on Paavo Järvil kontserdid USAs oma endise Cincinnati Sümfooniaorkestri (CSO) ees sealses Music Hallis, mis on Ühendriikide üks suuremaid ja auväärsemaid kontserdisaale.
Paavo oli siin CSO muusikadirektoriks aastail 2001-2011. Ta tegi orkestriga tänuväärset tööd, lisaks kontsertidele uhkes kodusaalis tutvustas CSOd paljudel välisreisidel ning heliplaatidel, tutvustades sealmail peaaegu et tundmatut Eesti muusikat, samuti Põhjamaade ja vene heliloojaid. Music Halli fuajees on austuse märgiks tema portreebüst, mis pandi üles tema tööperioodi lõpul Cincinnatis. Paavo Järvi on CSO aupeadirigent. Siin tegutsevad praegugi teda tutvustavad ajakirjanikud jt, kes jälgivad Paavo edasisi tegemisi Euroopas ja peatselt ka Jaapanis.
Seekordsel kolmel sama kavaga kontserdil kõlavad Hector Berliozi „Armastusstseen“ ooperist „Roméo ja Juliette“ (selle Paavo plaadistas juba esimesel koostööaastal CSOga), Felix Mendelssohn Bartholdy noorpõlveteos Klaverikontsert nr 1 ning Gustav Mahleri Sümfoonia nr 4. Solistiks on särav noor hiinlanna, paljude konkursside laureaat pianist Zhang Zuo. Pühapäevane kontsert toimub lõunakontserdina.
Juba 27. veebruaril on Paavo Järvil järgmine kontsert Euroopas, Alte Operi suures saalis Frankfurtis. Järvi juhatab orkestri residentsis Frankfurti Raadio Sümfooniaorkestrit selle audirigendina. Selles kavas tuuakse ettekandele Arvo Pärdi „Cantus in Memory of Benjamin Britten“, Dmitri Šostakovitši Klaverikontsert nr 2 ja hilisromantikust austria helilooja Franz Schmidti Sümfoonia nr 3. Solistiks on Georgia pianist, 1983. aastast USAs asuv Aleksandre Toradze, Paavo Järvi kauaaegne esinemispartner.
28. veebruari õhtul korratakse Alte Operis sama kava ja selle kontserdi kannab otse üle ka Hesseni Ringhääling programmis hr2-kultur.
Toimetas
Tõnu Pedaru
http://kultuur.err.ee/v/muusika/28bb3789-333e-44e6-a3de-d7a3d69621fe

No comments: