Saturday, December 29, 2012

Aasta muusikuks valiti Paavo Järvi

Ohtuleht
Marge Sillaots
27.12.2012
Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks dirigent Paavo Järvi kõrgetasemelise kontserttegevuse ja Eesti muusikaelu arendamise eest.
Paavo Järvi kütkestab oma kontsertide ja salvestustega publikut kogu maailmas ning võidab klassikalisele muusikale kõikjal uusi sõpru ja järgijaid. Tema eestvedamisel ja kunstilisel nõustamisel Pärnus toimuv Järvi suvefestival ning suveakadeemia toob välismaal tegutsevad muusikud – Eesti talendid – musitseerima koju.
Oluline koht Järvi tegevuses kuulub Eesti heliloojate teoste esitamisele ja jäädvustamisele, tema repertuaaris on Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Helena Tulve, Lepo Sumera, Eduard Tubina, Tõnu Kõrvitsa jt helitööd. Eesti heliloomingu ettekannete eest sai Järvi Eesti Kultuurkapitali aastapreemia 2002. aastal.
Järvi on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline nõustaja ja külalisdirigent. ERSOga salvestatud album Jean Sibeliuse kantaatidega pälvis 2003. aastal Grammy auhinna. Viimasel ajal on Paavo Järvi üks tegevusi olnud Järvi suvefestivali eestvedamine, sellest on kujunemas Eesti keskne klassikalise muusika suvesündmus.
Aasta muusiku tiitel antakse Paavo Järvile üle 1. jaanuaril Estonia kontserdisaalis toimuval pidulikul uusaastakontserdil, mille vahendavad otseülekandes ETV ja Klassikaraadio.
Tänavu kuulutakse aasta muusiku tiitel välja juba 31. korda. Möödunud aastatel on selle pälvinud teiste hulgas Tiia-Ester Loitme (2008), Aarne Saluveer (2007), Kalle Randalu (1982), Alo Mattiisen (1988), Valter Ojakäär (1993), Erkki-Sven Tüür (1996), Tõnu Kaljuste (1998), Rein Rannap (2002) jt. Aasta muusiku tiitel läheb inimesele, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud viljakat koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga.
http://www.ohtuleht.ee/504423

No comments: