Sunday, February 19, 2012

Paavo Järvi teeb koostööd Paul van Dykiga

Kroonika
Liilit Kirss
10 veebruar 2012

Sel reedel Tallinnas Saku Suurhallis esinev mainekas tantsumuusika kuningas Paul Van Dyk (40) teeb juba mõnda aega koostööd Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri peadirigendi Paavo Järviga (49)!

Mehed on seotud ühise projektiga «Music Discovery Project», mis ühendab pop-, rock- ja kaasaegset muusikat klassikalise muusikaga. Eesmärk on nii viia klassikalist muusikat inimesteni, kellele see on muidu võõras. Frankfurdi Raadio orkester pakkus Paul van Dyk’ile ise selle idee välja, millega ta ka nõustus.
Kontakt oli Järvi sõnul nende vahel väga hea, sest Paul van Dyk on tõsine tegija, nagu tema bändi muusikud ja arranžeerijadki. «Andekad inimesed ja erakordselt profid – kõik oli läbi mõeldud ja korralikult ette valmistatud. Tegu oli kahepoolselt õnnestunud üritusega,» kiidab Järvi. Eestlasest dirigendi sõnul peetakse Paul van Dyk’i üheks kõige tähtsamaks tegijaks oma valdkonnas, selle stiili eestvedajaks ja ristiisaks. Järvi lisab, et tema jaoks on see uus maailm, mida oli põnev näha ja tundma õppida.

http://www.kroonika.ee/index.php?module=article&id=46572

No comments: